fbpx
Close

21 września 2017

Jak ustawić uwierzytelnianie dwupoziomowe w urządzeniach Apple

Nikt nie chce by jego urządzenie wpadło w niepowołane ręce. Dlatego też dbamy o bezpieczeństwo informacji oraz plików znajdujących się na naszym urządzeniu ustawiając dodatkowe zabezpieczenia i hasła dostępu. Jedną z propozycji udostępnionych przez Apple jest uwierzytelnianie dwupoziomowe. W tym artykule przedstawiamy jak je skonfigurować w posiadanych przez nas produktach Apple.

Co to jest uwierzytelnianie dwupoziomowe?

Uwierzytelnianie dwupoziomowe to dodatkowe zabezpieczenie naszego urządzenia przed potencjalnym włamaniem, na przykład w przypadku, gdy ktoś posiada hasło dostępu do naszego urządzenia. Do uruchomienia uwierzytelniania dwupoziomowego potrzebujemy konta w usłudze iCloud oraz sprzętu z zainstalowanym systemem nie starszym od wymienionych poniżej:

  • iOS 9 dla iPod lub iPad
  • OS X El Capitan z iTunes w wersji 12.3 bądź nowszym dla komputerów Mac Watch OS 2 dla Apple Watch
  • tvOS dla Apple TV (czwarta generacja)

Użytkownicy najnowszych produktów od Apple mogą spotkać się z sytuacją, w której uwierzytelnianie dwupoziomowe jest już zainstalowane na ich sprzęcie. Dzieje się tak ponieważ część kont Apple ID, które zostały utworzone na systemach iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 mają to zabezpieczenie ustawione domyślnie.

Uruchamianie uwierzytelniania dwupoziomowego dla konta Apple ID na nowym urządzeniu

Apple oferuje dwa sposoby na skonfigurowanie uwierzytelniania dwupoziomowego. Pierwszym sposobem będą zainteresowani użytkownicy konfigurujący nowy produkt. Podczas konfigurowania sprzętu Asystent ustawień wyświetli nam informację Zabezpieczenia, w której możemy dowiedzieć się oraz ustawić uwierzytelnianie dwupoziomowe. Aby tego dokonać podajemy numer telefonu oraz wybieramy opcję potwierdzania. Jeśli nasz numer telefonu zostanie zweryfikowany pozytywnie, uwierzytelnianie dwupoziomowe zostanie uruchomione automatycznie.

Konfiguracja posiadanego już urządzenia

W przypadku gdy nasz sprzęt posiadamy już od jakiegoś czasu i nie uruchomiliśmy na nim uwierzytelniania dwupoziomowego na starcie, Apple udostępniło nam jeszcze jedną opcję uruchomienia tego zabezpieczenia. Aby tego dokonać wykonujemy następujące kroki.

W przypadku iPhone, iPad, iPod touch:

Krok 1. 
Wchodzimy w Ustawienia, następnie wybieramy nazwę użytkownika, po czym przechodzimy do opcji Hasło i ochrona.

Krok 2. 
Wybieramy opcję Włącz uwierzytelnianie dwupoziomowe, a następnie Kontynuuj.

W przypadku komputerów Mac:

Krok 1.
Klikamy na menu Apple, następnie Preferencje systemowe > iCloud > Szczegóły konta.

Krok 2.
Wybieramy Zabezpieczenia, a następnie wyszukujemy i wybieramy opcję Włącz uwierzytelnianie dwupoziomowe.

Od tego momentu nasz sprzęt będzie dodatkowo zabezpieczony przed niepowołanymi użytkownikami.

Odwieź nasz blog www.iCure.pl jeśli poszukujesz więcej poradników oraz informacji

Masz pytania? Zadzwoń!