fbpx
Close

14 lutego 2017

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego iPhona

Pewnie zastanawiacie się na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego iPhone’a? Z uwagi na to że jesteśmy pogwarancyjnym serwisem i posiadamy 5 letnie doświadczenie w naprawie urządzeń Apple chętnie podpowiemy wam kilka podstawowych informacji na co należy uważać podczas zakupu.

 

1.Find My iPhone
Pierwsza najważniejsza rzecz przed zakupem – należy sprawdzić czy poprzedni właściciel wylogował się ze swojego konta iCloud oraz czy wyłączył usługę Find My iPhone. Można to sprawdzić wpisując IMEI urządzenia na TEJ STRONIE Jeżeli usługa jest aktywna, urządzenie niestety będzie nam bezużyteczne ponieważ podczas jego zerowania iPhone będzie wymagał haseł poprzedniego właściciela, jeżeli użytkownik „nagle” zapomniał haseł – wiadomo ze jest on kradziony.

 

2. Zgodność numeru IMEI
Podczas zakupu równie ważne jest to aby numer IMEI z poziomu ustawień telefonu (ustawienia -> ogólne -> to urządzenie…) zgadzał się z numerem IMEI na tylnym korpusie (dotyczy iPhone’a 5,5s,6) lub na tacce od karty sim (dotyczy iPhone’a 4,4S,6s,7) jeżeli numery będą inne, wiadomo ze w urządzeniu był wymieniany korpus co wiąże się z mocniejszym upadkiem urządzenia.

 

3. Simlock
Tego chyba zbytnio nie potrzeba wyjaśniać. Warto przed zakupem włożyć do telefonu swoją kartę sim aby sprawdzić ze urządzenie nie posiada nałożonej blokady simlock przez jakaś sieć. Jeżeli kupujecie iPhone’a który działa w sieci Orange to na 99% będzie miał simlocka właśnie na ta sieć.

 

4. Urządzenie po upadku, wymianie LCD
Bardzo łatwo sprawdzić czy iPhone miał wymieniany ekran LCD. Chińskie zamienniki już na pierwszy rzut oka różnią się jakością i barwa obrazu. Bardzo często w przypadku iPhone’a 6/6s szyba odkleja się od ramki korpusu zazwyczaj w górnej części lub po bokach ekranu. Możecie zwrócić również uwagę na górna kamerę a bardziej na jej ustawienie. Jeżeli zauważycie ze „oczko” kamery jest krzywo ustawione to wiadomo ze była ingerencja osób trzecich. Na uwagę zasługuje również przycisk home, należy sprawdzić czy prawidłowo odczytuje nasze linie papilarne. Szyba LCD powinna być idealnie spasowana z korpusem. Jeżeli pod palcem odczuwacie jakieś skoki to bardzo prawdopodobne ze był wymieniany wyświetlacz.

 

5. Czy iPhone był po zalaniu?
Bardzo szybko można to sprawdzić. Wystarczy wyjąc kartę sim i zobaczyć czy czujnik wilgoci/zalania znajduje się w kolorze białym czy czerwonym – jeśli jest w kolorze czerwonym oznacza to ze telefon był po zalaniu.

 

6. iPhone szybko traci baterie
Bardzo często podczas sprzedaży właściciele oznajmiają ze bateria już ma swoje lata i się wysłużyła – niestety jest to spowodowane uszkodzeniem układu U2 na płycie głównej. Wymiana baterii na nowa zazwyczaj nie eliminuje problemu szybkiego spadania baterii.

 

7. Zaniżona cena urządzenia.
Jeśli cena urządzenia jest bardzo zaniżona należy uważnie przyjrzeć się aukcji. Może to oznaczać ze sprzęt był kradziony lub zalany. Postępujcie zgodnie z naszymi wytycznymi a ryzyko nieudanego zakupu się zmniejszy.

W każdej chwili możecie pisać o porady na naszego e-maila serwisowego serwis@icure.pl
Zapraszamy również na stronę naszego serwisu iCure.pl

Masz pytania? Zadzwoń!