fbpx
Close

27 maja 2017

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU i Recovery

Przedstawiamy wam w krótkim prostym opisie jak wprowadzić swoje urządzenie w tryb Recovery, DFU oraz jak wykonać twardy reset iPhone.

W przypadku iPhone 4, 5, 5s, 5C, 6, 6s przytrzymujemy przyciski power oraz home a następnie postępujemy według poniższych instrukcji.

W przypadku iPhone 7 oraz 7 Plus przytrzymujemy przycisk volume oraz power 

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU?

  1. Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić to zainstalować na swoim komputerze program iTunes.
  2. Podłączamy iPhone kablem do komputera a następnie uruchamiamy wcześniej zainstalowany program iTunes
  3.  Włączamy iPhone – jak urządzenie zostanie włączone przytrzymujemy jednocześnie przycisk HOME oraz POWER do momentu aż nasze urządzenie się nie wyłączy. Jak zauważymy że urządzenie się wyłączyło to puszczamy przycisk POWER – ale nadal trzymamy przycisk HOME!
  4. W programie iTunes powinniśmy ujrzeć informację ” iTunes wykrył iPhone’a działające w trybie awaryjnym. Aby móc go używać z iTunes, musisz go odtworzyć.”

Jak wprowadzić iPhone w tryb Recovery?

  1. Wciskamy przycisk POWER przez 3 sekundy, a następnie trzymamy wciśnięty przycisk HOME cały czas trzymając przycisk POWER do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple
  2. Gdy pojawi się logo puszczamy przycisk POWER ale nadal trzymamy przycisk HOME do momentu gdy pojawi się komunikat graficzny „Podłącz do iTunes

Jak wykonać twardy reset w iPhone?

Aby wykonać twardy reset swojego urządzenia należy przez kilka sekund przytrzymać przyciski które zaznaczyliśmy na zdjęciach w górnej części tego artykułu. Należy zwrócić uwagę który konkretnie model urządzenia posiadamy. Następnie czekamy aż nasze urządzenie się wyłączy i pojawi logo Apple. Po takiej informacji puszczamy oba przyciski i czekamy aż nasz iPhone się ponownie uruchomi.

Masz nada problem ze swoim urządzeniem? Skorzystaj z naszego serwisu iCure.pl

 

 

Masz pytania? Zadzwoń!