fbpx
Close

10 czerwca 2018

Jak szybko przesyłać pliki między iPhone przy pomocy AirDrop

Jak szybko przesyłać pliki między iPhone przy pomocy AirDrop

Dzięki AirDrop w łatwy i szybki sposób możemy przesyłać pliki między urządzeniamiApple – iPhone, iPad, czy komputerami Mac. Ta funkcjonalność pozwala wbłyskawiczny sposób przesłać nasze zdjęcia, filmiki, czy kontakty. Potrzebujemy dotego jedynie mieć uruchomione Bluetooth oraz połączenie ze wspólną siecią Wi-Fimiędzy urządzeniami.

Jak uruchomić AirDrop na urządzeniach iPhone i iPad

Używając AirDrop możemy przesyłać pliki jedynie między znajomymi z naszej listyKontaktów, lub do wszystkich użytkowników podłączonych do tej samej sieci. Uruchomienie dla ograniczonej ilości osób wymaga kilka dodatkowych kroków –konieczne jest bycie zalogowanym do iCloud oraz oba urządzenia muszą znajdować się w swoich Kontaktach. Jeśli jednak cenimy sobie prywatność, dzięki takiemu ograniczeniu nie wpadnie do nas żaden niechciany plik, który może zostać wysłany przez osoby znajdujące się w tym samym „zasięgu” AirDrop.

 1. Uruchamiamy Centrum Sterowania – na iPhone 8 lub starszym przesuwając palcem w górę od dolnej części ekranu, a na iPhone X w dół od prawego górnego rogu ekranu.
 2. Naciskamy mocno (w przypadku iPhone 6s lub nowszego) lub przytrzymaj (wprzypadku iPadów lub starszych iPhone) panel ustawień sieci w lewym górnym roguCentrum Sterowania.
 3. Wybierz AirDrop.
 4. Decydujemy kto może wysyłać do Ciebie pliki poprzez AirDrop, wybierając jedną zopcji:
 • Odbieranie wyłączone – wyłącza funkcję AirDrop na urządzeniu
 • Tylko kontakty – sprzęt będzie widoczny tylko dla osób znaszej listy Kontakty
 • Wszyscy – urządzenie będzie widoczne dla wszystkich korzystających z funkcji AirDrop w obrębie tej samej sieci Wi-Fi

Jeśli wybierzemy opcję Tylko kontakty – upewniamy się, że jesteśmy zalogowani do iCloud.

Jak przesyłać pliki przy pomocy AirDrop między iPhone i iPad

Po skonfigurowaniu AirDrop, nasz sprzęt jest gotowy do przesyłania i odbioru plikówz innego urządzenia Apple. Wykorzystujemy do tego opcję Udostępnij.

 1. Otwieramy aplikację z której chcemy przesłać plik.
 2. Zaznaczamy plik, lub pliki jeśli chcemy przesłać kilka na raz (naciskamy opcję Wybierz,po czym zaznaczamy co chcemy przesłać).
 3. Wciskamy opcję Udostępnij.
 4. Wybieramy urządzenie na które chcemy przesłać plik poprzez AirDrop.

Jeśli pojawia się nam kilka razy ten sam avatar właściciela urządzenia na które chcemyprzesłać oznacza to, że posiada on kilka urządzeń Apple podłączonych do tej samej sieci z włączoną funkcją AirDrop. W takim przypadku upewniamy się, że przesyłamynasz plik na właściwe urządzenie.

Co zrobić jeśli AirDrop nie wykrywa iPhone / iPada

Jeśli po wybraniu odpowiednich plików i wciśnięciu opcji udostępnij nie pojawia się żądane urządzenia, upewniamy się, że:

 • Mamy uruchomione Bluetooth oraz podłączeni jesteśmy do tej samej sieci Wi- Fi
 • Nie mamy włączonego Trybu samolotowego
 • Nasze urządzenie nie jest wykorzystywane jako Hotspot

Jeśli spełniamy powyższe warunki i nadal nie możemy się połączyć, uruchamiamytymczasowo opcję Wszyscy, żeby pominąć ewentualne problemy z powiązaniem między iCloud oraz kontaktami.

Po więcej poradników, ciekawostek oraz informacji, zapraszamy na naszego bloga na stronie www.iCure.pl


page3image3716400

Masz pytania? Zadzwoń!