fbpx
Close

21 września 2017

Jak ustawić automatyczne odblokowywanie MacBooka przy pomocy Apple Watch

Posiadanie wielu urządzeń wchodzących w skład rodziny produktów Apple wiąże się z wieloma zaletami. Produkty te łączą się pod wieloma względami tworząc jedną, spójną całość, gdzie chociażby zdjęcia zrobione przy pomocy iPhone możemy odtwarzać na komputerach Mac. Dzisiejszy artykuł porusza temat łatwego odblokowywania sprzętu komputerowego od Apple za pomocą Apple Watch.

Jak to działa?

Dzięki uruchomieniu opcji automatycznego logowania się do komputera Mac, przejść przez ekran odblokowywania musimy tylko raz. Wystarczy odpowiednio skonfigurować posiadany Apple Watch pod komputer Mac, a uruchomiony Mac automatycznie wykryje drugie urządzenie gdy tylko znajdzie się w pobliżu. Ważne jest, by zegarek był odblokowany.

Co jest nam do tego potrzebne?

Żeby móc korzystać z tej funkcjonalności nasz sprzęt musi spełniać konkretne wymagania. Posiadany przez nas Apple Watch powinien mieć zainstalowany przynajmniej watchOS 3. Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, to wymaganym systemem, który musi być zainstalowany jest macOS Sierra 10.12. Następnie upewniamy się, że nasze urządzenie jest uwierzytelniane dwupoziomowo. Jeśli nie jest, poradnik jak ustawić je na naszym urządzeniu znajdziecie tutaj.

Jak skonfigurować urządzenia?

Po upewnieniu się, że nasze urządzenia spełniają wymagania minimalne oraz, że nasz sprzęt jest uwierzytelniany dwupoziomowo, wykonujemy następujące kroki:

Krok 1. Uruchamiamy Bluetooth oraz Wi-Fi na komputerze Mac.

Krok 2. Logujemy się do iCloud za pomocą tego samego konta w posiadanym przez nas Apple Watch i Macu.

Krok 3. Upewniamy się, że nasz Apple Watch jest zabezpieczony kodem dostępu. Jeśli nie wiemy jak ustawić kod, przechodzimy do aplikacji Apple Watch w naszym iPhone, a następnie wybieramy opcję Kod.

Krok 4. Jeśli mamy włączoną opcję udostępniania połączenia internetowego – wyłączamy ją.

Krok 5. Włączamy opcję Pozwalaj Apple Watch na odblokowywanie Maca. W przypadku gdy nie wiemy gdzie szukać tej opcji klikamy na menu Apple, następnie Preferencje systemowe, po czym wybieramy Ochrona i prywatność i w karcie Ogólne wyszukujemy powyższą opcję.

Tak skonfigurowane urządzenia powinny pozwolić nam na automatyczne odblokowywanie Maca gdy nasz Apple Watch jest odblokowany i znajduje się w pobliżu. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz komputer Mac obsługuje opcje automatycznego odblokowywania, możemy sprawdzić to włączając menu Apple, a następnie Informacje systemowe. Rozwijamy Sieć, po czym wybieramy Wi-Fi. Jeśli opcja automatycznego odblokowywania jest dostępna w naszym Macu, obok Automatyczne odblokowywanie powinna widnieć informacja Obsługiwane.

Zapraszamy na nasz blog, na którym znajdziecie jeszcze więcej informacji i poradników, które mogą pomóc Wam podczas korzystania z produktów Apple www.iCure.pl

Masz pytania? Zadzwoń!