fbpx
Close

6 października 2017

Co zrobić gdy iPhone nie chce się uruchomić?

Sprzęt firmy Apple słynie ze swojej niezawodności. Jednak jak każde inne urządzenie może w końcu odmówić posłuszeństwa i przestać się uruchamiać. Jeśli nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji – mamy dal Ciebie kilka odpowiedzi.

Przyczyny nie uruchamiającego się urządzenia

Powodów przez które nasz iPhone się nie uruchamia może być kilka. Dlatego warto zwrócić przyjrzeć się najpierw temu, czy sprzęt nie chce się uruchomić z powodów technicznych, czy jest to wina oprogramowania. Z niektórymi przyczynami możemy sobie poradzić z łatwością sami, na przykład przy pomocy resetu urządzenia, czy zwykłego podłączenia do ładowania, z innymi natomiast będziemy potrzebowali pomocy eksperta.

Rozładowany iPhone

Czasami najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. Jeśli sprzęt nie chce się uruchomić, warto podpiąć go ładowania. W najlepszej sytuacji mogliśmy po prostu zapomnieć, że urządzenie zostało rozładowane i jedyne czego potrzebuje to ponowne naładowanie. W takim wypadku podłączamy urządzenie, a następnie czekamy kilka minut. Powinien wyświetlić się ekran ładowania baterii, a nasz problem sam się rozwiąże.

Jeśli jesteśmy pewnie, że nasz iPhone jest rozładowany, a po podłączeniu i odczekaniu dłuższej chwili nie wyświetla się ekran ładowania – upewnijmy się, że ładowarka jest dobrze podłączona. Warto również sprawdzić, czy kabel i ładowarka są oryginalne. Jeśli mamy taką możliwość, spróbujmy naładować urządzenie przy pomocy innej ładowarki – być może nasza jest uszkodzona.

Urządzenie przestało reagować

Kolejną przyczyną nie uruchamiającego się sprzętu może być jego „zawieszenie się”. W takiej sytuacji konieczne może być wykonanie restartu systemu. Aby tego dokonać wciskamy następujące kombinacje klawiszy aż zobaczymy na ekranie logo Apple:

W przypadku iPhone 8 oraz 8 Plus:

– Naciskamy i szybko puszczamy przycisk zwiększania głośności, następnie wciskamy w ten sam sposób wciskamy przycisk „ściszania”, kończymy przytrzymując przycisk boczny.

W przypadku iPhone 7 oraz 7 Plus:

– Wciskamy razem przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności przez przynajmniej 10 sekund.

W przypadku iPhone 6 lub wcześniejszych:

– Przytrzymujemy w tym samym czasie przez przynajmniej 10 sekund przycisk Home oraz przycisk Usypiania/Budzenia urządzenia.

Uszkodzony sprzęt

Jeśli sprawdzimy wszystkie powyższe opcje i nasz iPhone nadal nie chce się uruchomić, oznacza to, że prawdopodobnie został on uszkodzony. Co robimy w takim wypadku? Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest sprawdzenie w jaki sposób sprzęt został uszkodzony. Łatwo jest oszacować fizyczne uszkodzenie, jeśli jest ono widoczne. Trudniej jest w przypadku, gdy uszkodzenie znajduje się wewnątrz urządzenia. Najczęstszym powodem uszkodzeń wewnętrznych jest dostająca się tam woda. Jeśli o zalany sprzęt nie zadbaliśmy odpowiednio szybko, woda może doprowadzić poważnego uszkodzenia. Dlatego upewnijmy się, że zrobiliśmy wszystko by temu zapobiec. W przypadku uszkodzeń fizycznych warto zgłosić po pomoc do profesjonalistów, by mieć pewność, że urządzenie zostało poprawnie zdiagnozowane i naprawione.

Jednym z miejsc do których możemy się udać, by otrzymać taką pomoc jest serwis iCure. Wieloletnie doświadczenie oraz pasja pozwolą zadbać o uszkodzony sprzęt i zrobić wszystko, by sprzęt uruchomił się ponownie.

Masz pytania? Zadzwoń!