fbpx
Close

8 lipca 2017

Co zrobić gdy iPhone wpadnie do wody?

Nikt nie chciałby, by jego urządzenie Apple wpadło do wody. Może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu oraz utraty naszych drogocennych zdjęć, filmów, czy wymienionych smsów. Jakich więc czynności należy dokonać jeśli do przykrego wypadku doszło? W tym artykule przedstawiamy kilka rad, by jak najbardziej zminimalizować uszkodzenia.

Suszenie urządzenia 

Najważniejsze jest by jak najszybciej wyciągnąć urządzenie z wody, ponieważ im dłużej będzie on przebywał pod wodą, tym mniejsze szanse na  powrót do funkcjonalności ma nasz iPhone. Poważnym błędem jest suszenie sprzętu przy pomocy suszarki lub grzejnika. Nie robimy tego, ponieważ osad pozostający po wysuszeniu może zrobić dodatkowe szkody. Jedyny zewnętrzny sposób na „osuszenie” sprzętu na jakie możemy sobie pozwolić, to potrząsnąć nim delikatnie, tak by wyleciało z niego jak najwięcej kropli wody.

Kolejnym co należy zrobić, jest jak najszybsze wyłączenie telefonu. Możliwe jest, że urządzenie samo się wyłączy na skutek zwarcia w baterii. Jeśli jednak tak się nie stanie, należy je wyłączyć i czekać z ponowny, uruchomieniem go do momentu aż będziemy pewni, że został on wysuszony. Nie chcemy przecież doprowadzić do zwarcia i trwałego uszkodzenia urządzenia. Pamiętajmy, by wyłączyć urządzenie w jak najkrótszym czasie, ponieważ to również może doprowadzić do uszkodzenia. Ważne jest również, by nie podłączać urządzenia do ładowarki. Jeśli mamy założone etui na sprzęcie – ściągamy je. Wyciągamy kartę sim, by tej też nie uszkodzić.

Jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności otwierania urządzenia, możemy również wyciągnąć baterię z urządzenia. Może to bardzo pomóc w uratowaniu urządzenia. Nie polecamy jednak tego w sytuacji, kiedy jeszcze tego nigdy nie robiliśmy. W takim wypadku lepiej zgłosić się do serwisu, którzy zrobi to za nas.

Co warto wiedzieć następnie

Pierwszą ważną informacją, która warta jest odnotowania, jest fakt, że gwarancja Apple nie obejmuje uszkodzenia wynikającego wodnego. Jeśli brakowało nam szczęścia i sprzęt po osuszeniu odmawia posłuszeństwa – będziemy musieli zapłacić za naprawę lub nowego iPhone’a.

W sytuacji, kiedy nam się poszczęściło, warto jest skopiować całą zawartość urządzenia na komputer. Jak to zrobić można przeczytać w tym artykule. Warto o tym pomyśleć, ponieważ nie wiemy jak bardzo zostały uszkodzone podzespoły naszego telefonu. Taki wypadek może znacznie skrócić żywotność naszego urządzenia.

W przypadku gdy sprzętu nie udało się uratować, mamy dwie opcje. Pierwszą jest kupno iPhone 7, który jest odporny na zalanie. Kiedy jednak nie możemy sobie pozwolić na wymianę naszego urządzenia na nowe, zostaje nam zgłosić się w serwisie, który nam je naprawić. Jednym z nich jest iCure.

 

Serwis iCure, to wieloletnie doświadczenie i pasja do produktów marki Apple, które pozwolą na uratowanie jak najwięcej z uszkodzonego urządzenia. Możecie nas znaleźć we Wrocławiu, w godzinach 10-17 oraz w Kaliszu, w godzinach 9-16. Szczegółowe dane kontaktowe znajdziecie na tej stronie, w zakładce KONTAKT.

Masz pytania? Zadzwoń!